Proces studiowania za granicą

Zarejestruj się za darmo

konsultacje eksperckie

Strzałka w dół

Akceptuję Regulamin

Spersonalizowane usługi
Nie wiesz co robić?

Uzyskaj bezpłatną poradę

Zamieszczone w dniu Sierpnia 27 2021

Trendy zawodowe dla inżyniera energetyki w Kanadzie

zdjęcie profilowe
By  redaktor
Zaktualizowano Lipiec 25 2023

Inżynierowie są potrzebni w Kanadzie w różnych branżach, w których lokalna siła robocza nie jest obecnie w stanie obsadzić stanowisk ze względu na brak wiedzy specjalistycznej. Inżynierowie energetyki nie są wyjątkiem. W rezultacie przed inżynierami energetykami otwiera się wiele możliwości, a pracodawcy są gotowi płacić wyższe pensje, aby ich zatrudnić.

Inżynierowie energetycy są odpowiedzialni za obsługę i konserwację urządzeń, takich jak generatory, kotły, turbiny, reaktory, silniki i inny sprzęt wytwarzający światło, ciepło i inne media. Inżynierowie energetyki pracują w elektrowniach, zakładach energetycznych, zakładach produkcyjnych, szpitalach, uniwersytetach, agencjach rządowych i firmach komercyjnych.

[embed]https://www.youtube.com/watch?v=vfMOKNnfpEc[/embed]

W jaki sposób inżynier energetyk może wyemigrować do Kanady?

Inżynier energetyk zalicza się do kategorii pracowników wykwalifikowanych, a Kanada oferuje inżynierom energetykom różne ścieżki imigracji wyemigrować do Kanady. Jako inżynier energetyk możesz rozważyć popularne ścieżki imigracji, takie jak Express Entry i Program Nominacji Prowincjalnych (PNP).

Wcześniej sprawdź, czy kwalifikujesz się do migracji do Kanady przy użyciu osi Y Kalkulator punktów kwalifikacyjnych w Kanadzie.

Wejście ekspresowe: Pod Program ekspresowego wejścia, możesz wybrać Federalny program dla pracowników wykwalifikowanych lub FSWP. Oto kryteria kwalifikowalności programu:

  • Wykwalifikowane doświadczenie zawodowe — musisz pracować na stanowisku, o które się ubiegasz, przez co najmniej rok lub 1,560 godzin w ciągu ostatnich 10 lat.
  • Umiejętności językowe — musisz uzyskać co najmniej siedem punktów w teście Canadian Language Benchmark (CLB) z języka angielskiego w każdej z czterech części – czytania, pisania, słuchania i mówienia.
  • Kwalifikacje — Twoje kwalifikacje muszą zostać poddane ocenie w ramach oceny kwalifikacji edukacyjnych (ECA).
  • Dowód posiadania środków — musisz wykazać, że posiadasz środki finansowe umożliwiające opłacenie przelewu do Kanady bez pomocy rządu kanadyjskiego.
  • Zdrowie i charakter - Nie możesz mieć przeszłości kryminalnej i być w dobrej kondycji fizycznej. Musisz także posiadać status prawny w kraju, w którym obecnie przebywasz.

Wszystkie te czynniki określą Twój kompleksowy wynik rankingowy (CRS) w programie ekspresowego wejścia. Jeśli się zakwalifikujesz, Twoja aplikacja zostanie umieszczona w puli kandydatów, spośród których zostaniesz zaproszony do ubiegania się o pobyt stały.

Program Nominacji Wojewódzkich (PNP): O nominację prowincjonalną możesz ubiegać się na dwa sposoby. W pierwszym przypadku najpierw wyrazisz zainteresowanie konkretną prowincją w ramach Express Entry, w której chcesz mieszkać i pracować. Jeśli władze prowincji uznają, że Twoje talenty odpowiadają ich potrzebom, zaproponują Ci nominację prowincjonalną, która zapewni Ci 600 z 1,200 punktów wymaganych w Twoim CRS, co przeniesie Cię do wyższej puli kandydatów.

Drugi sposób polega na wejściu na stronę rządu Kanady i utworzeniu profilu prowincji, w której chcesz mieszkać i pracować, a także niezwłocznym złożeniu oświadczenia zainteresowania. Jeśli Twoje umiejętności będą wymagane, zostaniesz natychmiast zaproszony na prowincję.

Program imigracyjny Atlantyku: Program Atlantic Immigration Pilot (AIP) jest dla Ciebie, jeśli chcesz zacząć od nowa w Kanadzie, Twój wynik CRS jest zbyt niski dla systemu ekspresowego wjazdu lub uważasz, że uzyskanie pozwolenia ITA będzie dla Ciebie trudne. Kandydaci posiadający ważną ofertę pracy w pełnym wymiarze godzin w ramach NOC 0, A, B lub C kwalifikują się do stałego pobytu w ramach AIP.

AIP został stworzony, aby pomóc prowincjom atlantyckim Nowy Brunszwik, Nowa Szkocja, Nowa Fundlandia i Labrador oraz Wyspa Księcia Edwarda uporać się z niedoborami siły roboczej. W rezultacie praktycznie każda oferta pracy na pełen etat będzie kwalifikować Cię do otrzymania stałego pobytu.

Ile zarabiają inżynierowie elektrycy w Kanadzie?

Średnia płaca w tym zawodzie wynosi około 38 dolarów za godzinę, a maksymalna płaca w tym zawodzie panuje w kanadyjskiej prowincji Alberta, gdzie wynosi 45 dolarów za godzinę.

Społeczność/obszar Płace ($/godz.)
niski Mediana Wysoki
Kanada 21.62 38.85 57.70
Alberta 26.07 45.00 63.00
Kolumbia Brytyjska 27.20 38.12 57.00
Manitoba 25.27 37.20 49.70
Nowy Brunszwik 18.75 25.98 43.00
Nowa Fundlandia i Labrador 20.50 32.00 45.00
Terytoria Północno-Zachodnie N / A N / A N / A
Nova Scotia 15.00 32.50 43.00
Nunavut N / A N / A N / A
Ontario 23.08 41.00 58.00
Wyspa Księcia Edwarda 21.00 25.00 43.27
Quebec 17.00 27.00 52.00
Saskatchewan 23.57 44.58 58.50

Wymagane umiejętności

  • Wymagane umiejętności analityczne to:
    • Analizuj informacje
    • Planowanie
    • Projekcja wyników
    • Badania i śledztwo
  • Wymagane umiejętności komunikacyjne obejmują:
    • Czytający
    • Pisanie
    • Dokumenty
  • Wymagane umiejętności inżynieryjne i technologiczne to:
    • Wnętrze
    • Inżynieria

Perspektywa pracy na 3 lata –Perspektywy pracy w ciągu najbliższych trzech lat dla inżynierów energetyków na targach w większości prowincji Kanady.

Lokalizacja Perspektywy pracy
Alberta Sprawiedliwy
Kolumbia Brytyjska Sprawiedliwy
Manitoba Sprawiedliwy
Nowy Brunszwik Dobry
Nowa Fundlandia i Labrador Sprawiedliwy
Terytoria Północno-Zachodnie Ograniczony
Nova Scotia Sprawiedliwy
Nunavut Nieokreślony
Ontario Sprawiedliwy
Wyspa Księcia Edwarda Sprawiedliwy
Quebec Sprawiedliwy
Saskatchewan Sprawiedliwy
Jukon Sprawiedliwy

Prognozy na 10 lat

Przewiduje się, że utrzymująca się w ostatnich latach równowaga między podażą i popytem na pracę utrzyma się w okresie objętym projekcją, ponieważ liczba wolnych miejsc pracy i liczba osób poszukujących pracy będzie kształtować się na niemal porównywalnym poziomie.

Wymagania dotyczące zatrudnienia

  • Kandydat musi mieć ukończoną szkołę średnią.
  • Wymagane jest wykształcenie wyższe o kierunku elektroenergetycznym lub stacjonarnym oraz kilkuletnie doświadczenie w branży.
  • W przypadku inżynierów energetyki, w zależności od ich klasy, wymagane jest świadectwo wojewódzkie lub terenowe z zakresu energetyki lub inżynierii stacjonarnej.
  • Kwalifikacje w zawodzie inżyniera stacjonarnego według klasy (4., 3., 2. lub 1. klasa) są konieczne i dostępne w Nowej Szkocji i Quebecu, chociaż w Nowym Brunszwiku są opcjonalne.
  • Operatorzy systemów elektroenergetycznych muszą ukończyć trwający od trzech do pięciu lat program praktyk zawodowych lub posiadać ponad trzyletnie doświadczenie w pracy w przemyśle oraz inne kursy lub kursy branżowe w zakresie technologii elektrycznych i elektronicznych.
  • Certyfikat handlowy jest dostępny, ale jest opcjonalny dla operatorów systemów elektroenergetycznych w Nowej Fundlandii i Labradorze,
  • Operatorzy sterowni elektrowni jądrowej muszą posiadać licencję Kanadyjskiej Komisji Bezpieczeństwa Jądrowego.

Wymagania dotyczące licencji zawodowych

Przed rozpoczęciem wykonywania zawodu może być wymagana licencja zawodowa wydana przez organ regulacyjny. Licencja może być wymagana lub opcjonalna, w zależności od zawodu.

Jeśli wymagana jest licencja, należy ją uzyskać, aby móc wykonywać zawód i posługiwać się tytułem zawodowym.

Jeśli certyfikacja jest opcjonalna, nie musisz posiadać licencji, aby wykonywać ten zawód.

Obowiązki inżyniera energetyki

Do wytwarzania energii elektrycznej i zapewnienia lekkiej wentylacji cieplnej i chłodniczej budynków oraz zakładów i obiektów przemysłowych, obsługi zautomatyzowanych lub skomputeryzowanych systemów sterowania, silników stacjonarnych i urządzeń pomocniczych, takich jak reaktory, kotły, turbiny, generatory, pompy, urządzenia kontrolujące zanieczyszczenia i inny sprzęt, taki jak jak reaktory, kotły, turbiny, generatory, pompy, urządzenia kontrolujące zanieczyszczenia i inny sprzęt.

Sterowanie operacjami łączeniowymi podczas rozruchu i wyłączania urządzeń elektrowni. Do regulowania i koordynowania częstotliwości obciążeń przesyłowych i napięć liniowych, kontrolowania poziomu wody i komunikacji z operatorami systemów.

Należy monitorować i sprawdzać wyposażenie zakładu. Aby zidentyfikować wycieki lub inne awarie sprzętu oraz zapewnić, że sprzęt działa z maksymalną wydajnością, terminale komputerowe przełączają zawory, manometry, alarmy, mierniki i inne przyrządy do pomiaru temperatury, ciśnienia, przepływu powietrza i paliwa oraz emisji.

Analizuj i śledź odczyty przyrządów i awarie sprzętu.

Aby uniknąć awarii sprzętu lub systemu, należy rozwiązywać problemy i wykonywać działania naprawcze oraz drobne naprawy.

Jeśli to konieczne, reaguj na sytuacje awaryjne.

Regularnie czyść i smaruj generatory, pompy, turbiny i sprężarki oraz wykonuj regularne prace konserwacyjne.

tagi:

Inżynierowie energetyczni w Kanadzie

Usługi osi Y

Pobierz go na swój telefon komórkowy

Otrzymuj powiadomienia o nowościach

Skontaktuj się z osią Y

Ostatni artykuł

Popularny post

Popularny artykuł

Oferty pracy w Kanadzie

Wysłany dnia Kwietnia 29 2024

Liczba wolnych miejsc pracy w Kanadzie wzrosła w lutym do 656,700 21,800, co oznacza wzrost o 3.4 XNUMX (+XNUMX%)