Proces studiowania za granicą

Zarejestruj się za darmo

konsultacje eksperckie

Strzałka w dół

Akceptuję Regulamin

Spersonalizowane usługi
Nie wiesz co robić?

Uzyskaj bezpłatną poradę

Zamieszczone w dniu Sierpnia 24 2021

Trendy pracy-Kanada- inżynier komunikacji optycznej

zdjęcie profilowe
By  redaktor
Zaktualizowano Lipiec 25 2023

Inżynierowie optycy pracują w sprzęcie komputerowym i telekomunikacyjnym oraz powiązanym sprzęcie, a także w sieciach systemów informatycznych i komunikacyjnych, takich jak systemy mainframe, sieci lokalne i rozległe, sieci światłowodowe, sieci komunikacji bezprzewodowej, intranety, Internet i inne systemy transmisji danych . Wszystkie są planowane, projektowane, rozwijane i modyfikowane przez inżynierów komunikacji optycznej.

Mogą znaleźć zatrudnienie w firmach produkujących sprzęt komputerowy i telekomunikacyjny, firmach telekomunikacyjnych, firmach konsultingowych informatycznych itp.

Jak wyemigrować do Kanady jako inżynier komunikacji optycznej?

Zawód ten jest zajęciem kwalifikującym się w ramach kanadyjskiego FSWP. Wnioskodawcy mogą uzyskać wizę PR Ekspresowe wejście. Sprawdź, czy możesz ubiegać się o Canda PR za pomocą Kalkulator punktów Y-Axis Canada za darmo.

Kandydaci będą musieli poddać ocenie swoje umiejętności, doświadczenie i kwalifikacje lokalnemu organowi kanadyjskiemu, co będzie służyć dwóm celom. Przede wszystkim pozytywna ocena umiejętności pomoże Ci w zdobyciu wymaganych punktów zarówno w ramach Express Entry CRS, jak i aplikacji Federal Skilled Trades. Po drugie, pozytywna ocena Twoich umiejętności będzie również służyć jako równoważna kwalifikacja w Kanadzie, która zostanie wykorzystana podczas Twojej rejestracji zawodowej, dzięki czemu ocena Twoich umiejętności inżynieryjnych oznacza, że ​​będziesz kwalifikować się do pracy w Kanadzie od razu po wylądowaniu.

Kandydaci zawsze mogą wyemigrować do Kanady, nawet jeśli nie mają oferty pracy, jeśli mają dobry wynik CRS i kanadyjską federalną wizę dla wykwalifikowanych pracowników. Otrzymanie oferty pracy podwyższyłoby natomiast wynik danej osoby o 600 punktów, co umożliwiłoby jej łatwiejszy wjazd do kraju.

Ile inżynierowie optycy zarabiają w Kanadzie?

Średnia płaca w tym zawodzie wynosi blisko 44 dolary na godzinę, a maksymalna płaca w tym zawodzie panuje w kanadyjskiej prowincji Ontario, gdzie wynosi 47.6 dolara na godzinę.

Społeczność/obszar Płace ($/godz.)
niski Mediana Wysoki
Kanada 25.00 44.10 63.94
Alberta 28.85 46.85 80.77
Kolumbia Brytyjska 26.32 40.49 59.26
Manitoba 20.95 42.56 46.15
Nowy Brunszwik 19.00 31.25 53.30
Nowa Fundlandia i Labrador 19.00 31.25 53.30
Terytoria Północno-Zachodnie N / A N / A N / A
Nova Scotia 19.00 31.25 53.30
Nunavut N / A N / A N / A
Ontario 25.00 47.69 66.83
Wyspa Księcia Edwarda N / A N / A N / A
Quebec 31.25 42.74 57.69
Saskatchewan 38.00 38.40 40.00
Jukon N / A N / A

Wymagane umiejętności

  • Umiejętność pracy z urządzeniami technologicznymi i maszynami
    • Debugowanie i przeprogramowywanie systemów technicznych
    • Instalacja i konfiguracja infrastruktury technicznej
  • Umiejętności analityczne obejmują
    • Analizuj informacje
    • Planowanie
    • Kontrola i badania
    • Badania i śledztwo
  • Umiejętności inżynieryjne i technologiczne obejmują:
    • Wnętrze
    • Inżynieria i technologie stosowane
  • Umiejętności zarządzania obejmują:
    • Koordynowanie i organizowanie
    • Kontrola
    • Znajomość telekomunikacji

Perspektywa pracy na 3 lata –Perspektywy pracy w tym zawodzie w ciągu najbliższych trzech lat są dobre w większości prowincji Kanady.

Lokalizacja Perspektywy pracy
Alberta Sprawiedliwy
Kolumbia Brytyjska Dobry
Manitoba Dobry
Nowy Brunszwik Dobry
Nowa Fundlandia i Labrador Nieokreślony
Terytoria Północno-Zachodnie Nieokreślony
Nova Scotia Dobry
Nunavut Nieokreślony
Ontario Dobry
Wyspa Księcia Edwarda Nieokreślony
Quebec Dobry
Saskatchewan Dobry

Prognozy na 10 lat

W ciągu najbliższych dziesięciu lat ofert pracy będzie więcej niż osób poszukujących pracy na to stanowisko. Wakaty mogą nie zostać obsadzone ze względu na braki wykwalifikowanych pracowników.

Zastosowania wykorzystujące technologię optyczną stale się zwiększają i powinny otworzyć drzwi w różnych gałęziach przemysłu. Światłowody są coraz szerzej stosowane w telekomunikacji, otwierając nowe perspektywy dla inżynierów z branży kablowej, telewizyjnej, komputerowej i telefonicznej. W wielu innych dziedzinach, w tym w medycynie i obronności, badane są nowe zastosowania.

Inżynierowie optycy odniosą korzyści z rosnącego wykorzystania zautomatyzowanego sprzętu w produkcji, szczególnie w zastosowaniach obejmujących technologię robotyki.

Wymagania dotyczące zatrudnienia

  • Wymagany jest tytuł licencjata w dziedzinie inżynierii komputerowej, inżynierii elektrycznej lub elektronicznej lub w pokrewnej dziedzinie inżynierii.
  • Tytuł magistra lub doktora w pokrewnej dyscyplinie inżynierskiej.
  • Do zatwierdzania rysunków technicznych i raportów oraz wykonywania zawodu inżyniera zawodowego wymagane jest posiadanie licencji wykwalifikowanych inżynierów przez stowarzyszenie prowincjonalne lub terytorialne.

Do rejestracji kwalifikują się po ukończeniu zatwierdzonego programu szkoleniowego i zdobyciu trzy- lub czteroletniego doświadczenia w pracy inżynierskiej pod nadzorem oraz zdaniu egzaminu z praktyki zawodowej.

Wymagania dotyczące licencji zawodowych

Przed rozpoczęciem pracy może być konieczne uzyskanie licencji zawodowej od organu regulacyjnego.

Lokalizacja Stanowisko Regulacja Organ regulacyjny
Alberta Inżynierowie komputerowi (z wyjątkiem inżynierów oprogramowania i projektantów) regulowany Stowarzyszenie profesjonalnych inżynierów i geologów Alberty
Kolumbia Brytyjska Inżynierowie komputerowi (z wyjątkiem inżynierów oprogramowania i projektantów) regulowany Inżynierowie i geologowie z Kolumbii Brytyjskiej
Manitoba Inżynierowie komputerowi (z wyjątkiem inżynierów oprogramowania i projektantów) regulowany Inżynierowie Geolodzy z Manitoby
Nowy Brunszwik Inżynierowie komputerowi (z wyjątkiem inżynierów i projektantów oprogramowania) regulowany Stowarzyszenie Zawodowych Inżynierów i Geologów Nowego Brunszwiku
Nowa Fundlandia i Labrador Inżynierowie komputerowi (z wyjątkiem inżynierów oprogramowania i projektantów) regulowany Profesjonalni inżynierowie i geologowie z Nowej Fundlandii i Labradoru
Terytoria Północno-Zachodnie Inżynierowie komputerowi (z wyjątkiem inżynierów oprogramowania i projektantów) regulowany Terytoria Północno-Zachodnie i Stowarzyszenie Zawodowych Inżynierów i Geologów Nunavut
Nova Scotia Inżynierowie komputerowi (z wyjątkiem inżynierów oprogramowania i projektantów) regulowany Stowarzyszenie Inżynierów Zawodowych Nowej Szkocji
Nunavut Inżynierowie komputerowi (z wyjątkiem inżynierów oprogramowania i projektantów) regulowany Terytoria Północno-Zachodnie i Stowarzyszenie Zawodowych Inżynierów i Geologów Nunavut
Ontario Inżynierowie komputerowi (z wyjątkiem inżynierów oprogramowania i projektantów) regulowany Profesjonalni inżynierowie Ontario
Wyspa Księcia Edwarda Inżynierowie komputerowi (z wyjątkiem inżynierów oprogramowania i projektantów) regulowany Stowarzyszenie Zawodowych Inżynierów Wyspy Księcia Edwarda
Quebec Inżynierowie komputerowi (z wyjątkiem inżynierów oprogramowania i projektantów) regulowany Ordre des ingénieurs du Québec
Saskatchewan Inżynierowie komputerowi (z wyjątkiem inżynierów oprogramowania i projektantów) regulowany Stowarzyszenie Profesjonalnych Inżynierów i Geologów Saskatchewan
Yukon Inżynierowie komputerowi (z wyjątkiem inżynierów i projektantów oprogramowania) regulowany Inżynierowie z Jukonu

Obowiązki

  • Odpowiedzialny za badania, planowanie i produkcję sprzętu komputerowego i telekomunikacyjnego, takiego jak mikroprocesory, płytki drukowane i lasery półprzewodnikowe.
  • Nadzór, kontrola i doradztwo projektowe podczas opracowywania, instalacji i wdrażania sprzętu komputerowego i telekomunikacyjnego.
  • Tworzenie i utrzymywanie relacji z dostawcami i klientami
  • Kierowanie i koordynowanie zespołów inżynierów, technologów, techników i innych osób zajmujących się projektowaniem i rozwojem komputerów i komputerów, a także sprzętu telekomunikacyjnego.
  • Analogowe i cyfrowe przetwarzanie sygnałów, światłowody, układy scalone, lasery, mikroprocesory, mikrofale, radioastronomia to tylko niektóre z dziedzin, w których mogą się specjalizować.
  • Studiuj, projektuj i rozwijaj architekturę sieciową systemów informacyjnych i komunikacyjnych
  • Analiza, ocena i integracja sprzętu i oprogramowania systemów sieciowych oraz wymiany danych
  • Ocena, rejestracja i maksymalizacja potencjału i skuteczności sieci i systemów informacyjno-komunikacyjnych
  • Organizuj zespoły projektantów i przejmij wiodącą rolę w tworzeniu i integracji architektury, sprzętu i oprogramowania systemów informatycznych i komunikacyjnych.

tagi:

Inżynier komunikacji optycznej w Kanadzie

Usługi osi Y

Pobierz go na swój telefon komórkowy

Otrzymuj powiadomienia o nowościach

Skontaktuj się z osią Y

Ostatni artykuł

Popularny post

Popularny artykuł

Losowanie ekspresowego wejścia

Wysłany dnia Kwietnia 27 2024

W 2024 r. IRCC zorganizuje więcej losowań ekspresowych w kategoriach francuskich.