Proces studiowania za granicą

Zarejestruj się za darmo

konsultacje eksperckie

Strzałka w dół

Akceptuję Regulamin

Spersonalizowane usługi
Nie wiesz co robić?

Uzyskaj bezpłatną poradę

Zamieszczone w dniu Sierpnia 25 2021

Trendy zawodowe-Kanada-Inżynier elektryk

zdjęcie profilowe
By  redaktor
Zaktualizowano Grudnia 21 2023

Dzięki tysiącom ofert pracy elektrotechnika jest jedną z najbardziej poszukiwanych dziedzin inżynierii w Kanadzie. Inżynierowie elektrycy tworzą, rozwijają, testują i konserwują systemy wykorzystywane do zasilania i wytwarzania energii elektrycznej.

Dobrym pomysłem będzie znalezienie pracy jako inżynier elektryk wyemigrować do Kanady.

Inżynierowie elektrycy pracują nad urządzeniami i systemami elektrycznymi, opracowując je, planując i testując. Prowadzą również badania i oceny takich systemów. Firmy produkujące sprzęt elektryczny, firmy telekomunikacyjne, producenci sprzętu elektrycznego i elektronicznego, firmy konsultingowe, branże produkcyjne, przetwórcze i transportowe, a także rząd to miejsca, w których mogą pracować.

Jak wyemigrować do Kanady jako inżynier elektryk?

Zawód ten jest zajęciem kwalifikującym się w ramach kanadyjskiego FSWP. Wnioskodawcy mogą uzyskać wizę PR Ekspresowe wejście. Sprawdź, czy kwalifikujesz się do kanadyjskiej wizy PR, korzystając z Kalkulator punktów imigracyjnych w Kanadzie.

Poniższa tabela opisuje minimalne wymagania Federalnego programu pracowników wykwalifikowanych. Pomoże Ci to sprawdzić, czy kwalifikujesz się do tego samego.

Federalny Program Pracowników Wykwalifikowanych (FSWP)
Wymóg kwalifikacyjny Opis
Doświadczenie Zawodowe Jeden rok w ciągu ostatnich 10 lat
Umiejętności Językowe Doskonała znajomość języka angielskiego lub francuskiego
Oferta pracy Nie jest wymagane, ale może zwiększyć Twoje punkty CRS
Edukacja Wykształcenie minimum średnie lub wyższe

Kandydaci będą musieli poddać ocenie swoje umiejętności, doświadczenie i kwalifikacje lokalnemu organowi kanadyjskiemu, co będzie służyć dwóm celom. Przede wszystkim pozytywna ocena umiejętności pomoże Ci w zdobyciu wymaganych punktów zarówno w ramach Express Entry CRS, jak i aplikacji Federal Skilled Trades. Po drugie, pozytywna ocena Twoich umiejętności będzie również służyć jako równoważna kwalifikacja w Kanadzie, która zostanie wykorzystana podczas Twojej rejestracji zawodowej, dzięki czemu ocena Twoich umiejętności inżynieryjnych oznacza, że ​​będziesz kwalifikować się do pracy w Kanadzie od razu po wylądowaniu.

Ile zarabia inżynier elektryk w Kanadzie?

Średnia płaca w tym zawodzie wynosi 45 dolarów na godzinę, a maksymalna płaca w tym zawodzie panuje w kanadyjskiej prowincji Alberta, gdzie wynosi 52 dolarów na godzinę.

Społeczność/obszar Płace ($/godz.)
niski Mediana Wysoki
Kanada 26.22 45.13 67.03
Alberta 29.25 52.00 76.92
Kolumbia Brytyjska 28.85 43.27 57.69
Manitoba 26.92 47.31 60.00
Nowy Brunszwik 30.00 43.00 56.00
Nowa Fundlandia i Labrador 38.46 43.59 54.95
Terytoria Północno-Zachodnie N / A N / A N / A
Nova Scotia 23.08 35.10 52.82
Nunavut N / A N / A N / A
Ontario 24.00 45.00 65.00
Wyspa Księcia Edwarda N / A N / A N / A
Quebec 26.44 45.13 67.03
Saskatchewan 31.25 44.31 62.70
Jukon N / A N / A N / A

Wymagane umiejętności

  • Umiejętności analityczne
    • Analizuj informacje
    • Planowanie
    • Kontrola i badania
    • Badania i śledztwo
  • Umiejętności komunikacyjne
    • Profesjonalna komunikacja
    • Porady i konsultacje
  • Inżynieria i technologia
    • Wnętrze
    • Inżynieria i technologie stosowane
    • Energia elektryczna (elektroniczna i elektryczna)
  • Prawo i bezpieczeństwo publiczne
    • Bezpieczeństwo publiczne i ochrona
  • Zarządzanie
    • Koordynowanie i organizowanie
    • Kontrola
  • Wytwarzanie i produkcja
    • Przetwórstwa i Produkcji

Perspektywa pracy na 3 lata –W większości prowincji Kanady perspektywy na pracę dla elektroników i inżynierów elektryków w ciągu najbliższych trzech lat są zadowalające.

Lokalizacja Perspektywy pracy
Alberta Ograniczony
Kolumbia Brytyjska Sprawiedliwy
Manitoba Sprawiedliwy
Nowy Brunszwik Dobry
Nowa Fundlandia i Labrador Sprawiedliwy
Terytoria Północno-Zachodnie Nieokreślony
Nova Scotia Sprawiedliwy
Nunavut Nieokreślony
Ontario Sprawiedliwy
Wyspa Księcia Edwarda Nieokreślony
Quebec Sprawiedliwy
Saskatchewan Sprawiedliwy
Jukon Nieokreślony

Prognozy na 10 lat

Ponieważ przewiduje się, że w latach 2019–2028 liczba wolnych miejsc pracy i osób poszukujących pracy będzie zasadniczo podobna, oczekuje się, że obecna równowaga podaży i popytu na pracę się utrzyma. Oczekuje się, że większość możliwości zatrudnienia zostanie utworzona w wyniku zwiększonego zatrudnienia i przechodzenia na emeryturę.

Powszechnie zatrudnionymi dostawcami usług są dostawcy energii, gazu, telefonii i innych mediów, a oczekuje się, że popyt w najbliższej przyszłości wzrośnie. Ponieważ organizacje konsultingowe i usługowe coraz częściej zapewniają możliwości zatrudnienia.

Największy wzrost liczby miejsc pracy nastąpi w przedsiębiorstwach innych niż produkcyjne. Sektory przemysłu, takie jak samoloty, ropa naftowa i systemy zasilania wysokiego napięcia, zapewnią możliwości zatrudnienia.

Wymagania dotyczące zatrudnienia

 Wymagany jest tytuł licencjata w dziedzinie elektrotechniki lub elektroniki lub dziedzin pokrewnych.

Wymagany jest tytuł magistra lub doktora w pokrewnym kierunku inżynierskim.

Aby zatwierdzać projekty i raporty inżynieryjne oraz wykonywać pracę jako profesjonalny inżynier, wykwalifikowani inżynierowie muszą posiadać licencję wydaną przez organizację prowincjonalną lub terytorialną.

Do rejestracji kwalifikują się po ukończeniu zatwierdzonego programu szkoleniowego i zdobyciu trzy- lub czteroletniego doświadczenia w pracy inżynierskiej pod nadzorem oraz zdaniu egzaminu z praktyki zawodowej.

Niektórzy pracodawcy mogą wymagać od inżynierów elektryków i elektroników posiadania akredytacji LEED (Leadership in Energy and Environmental Design) wydanej przez Canada Green Building Council.

Wymagania dotyczące licencji zawodowych

Przed rozpoczęciem pracy może być konieczne uzyskanie licencji zawodowej od organu regulacyjnego.

Lokalizacja Stanowisko Regulacja Organ regulacyjny
Alberta Inżynier elektryk i elektronik regulowany Stowarzyszenie profesjonalnych inżynierów i geologów Alberty
Kolumbia Brytyjska Inżynier elektryk i elektronik regulowany Inżynierowie i geologowie z Kolumbii Brytyjskiej
Manitoba Inżynier elektryk i elektronik regulowany Inżynierowie Geolodzy z Manitoby
Nowy Brunszwik Inżynier elektryk i elektronik regulowany Stowarzyszenie Zawodowych Inżynierów i Geologów Nowego Brunszwiku
Nowa Fundlandia i Labrador Inżynier elektryk i elektronik regulowany Profesjonalni inżynierowie i geologowie z Nowej Fundlandii i Labradoru
Terytoria Północno-Zachodnie Inżynier elektryk i elektronik regulowany Terytoria Północno-Zachodnie i Stowarzyszenie Zawodowych Inżynierów i Geologów Nunavut
Nova Scotia Inżynier elektryk i elektronik regulowany Stowarzyszenie Inżynierów Zawodowych Nowej Szkocji
Nunavut Inżynier elektryk i elektronik regulowany Terytoria Północno-Zachodnie i Stowarzyszenie Zawodowych Inżynierów i Geologów Nunavut
Ontario Inżynier elektryk i elektronik regulowany Profesjonalni inżynierowie Ontario
Wyspa Księcia Edwarda Inżynier elektryk i elektronik regulowany Stowarzyszenie Zawodowych Inżynierów Wyspy Księcia Edwarda
Quebec Inżynier elektryk i elektronik regulowany Ordre des ingénieurs du Québec
Saskatchewan Inżynier elektryk i elektronik regulowany Stowarzyszenie Profesjonalnych Inżynierów i Geologów Saskatchewan
Yukon Inżynier elektryk i elektronik regulowany Inżynierowie z Jukonu

Obowiązki

Zbadaj wykonalność, projekt, działanie i wydajność sieci wytwarzania i dystrybucji energii elektrycznej, maszyn i komponentów elektrycznych, komunikacji elektronicznej, oprzyrządowania i systemów sterowania, sprzętu i komponentów.

Przygotowywanie szacunków kosztów i harmonogramów systemów i sprzętu elektrycznego i elektronicznego, a także raportów i specyfikacji projektowych.

Projektowanie obwodów, komponentów, systemów i wyposażenia systemów elektrycznych i elektronicznych.

Przeprowadzaj symulacje, charakterystykę, modelowanie procesów i integrację mikro lub nanourządzeń w tworzeniu nowatorskich urządzeń i produktów elektronicznych.

Instalować, modyfikować, testować i obsługiwać systemy i sprzęt elektryczny i elektroniczny, nadzorując je i sprawdzając.

Opracowywanie standardów konserwacji i obsługi systemów elektrycznych i elektronicznych oraz sprzętu.

Sprawdź wszelkie awarie elektryczne i elektroniczne.

Przygotowywanie dokumentacji kontraktowej oraz analiza przetargów na roboty budowlane i konserwacyjne.

tagi:

Praca inżyniera elektryka w Kanadzie

Usługi osi Y

Pobierz go na swój telefon komórkowy

Otrzymuj powiadomienia o nowościach

Skontaktuj się z osią Y

Ostatni artykuł

Popularny post

Popularny artykuł

Losowanie ekspresowego wejścia

Wysłany dnia Kwietnia 27 2024

W 2024 r. IRCC zorganizuje więcej losowań ekspresowych w kategoriach francuskich.