Proces studiowania za granicą

Zarejestruj się za darmo

konsultacje eksperckie

Strzałka w dół

Akceptuję Regulamin

Spersonalizowane usługi
Nie wiesz co robić?

Uzyskaj bezpłatną poradę

Zamieszczone w dniu Sierpnia 25 2021

Kanada-trendy pracy-inżynier górnictwa

zdjęcie profilowe
By  redaktor
Zaktualizowano Lipiec 25 2023

Historycznie rzecz biorąc, przemysł wydobywczy generował dużą liczbę miejsc pracy w całej Kanadzie. Branża oferuje szeroką gamę miejsc pracy i perspektyw. Kanadyjski biznes wydobywczy wymaga różnorodnego zakresu umiejętności, co zapewnia dobre możliwości zatrudnienia pracownikom posiadającym międzynarodowe kwalifikacje.

[embed]https://www.youtube.com/watch?v=YjCnVqqpTas[/embed]

Jeśli jesteś wykwalifikowanym inżynierem górnictwa i chcesz migrować do Kanady wtedy będziesz miał dobre możliwości pracy.

Inżynierowie górnictwa są odpowiedzialni za planowanie, projektowanie, organizację i nadzór nad rozwojem kopalń, obiektów, systemów i urządzeń górniczych, a także nadzór nad wydobyciem metali z kopalń podziemnych lub odkrywkowych. Zatrudniają ich korporacje wydobywcze, firmy konsultingowe, producenci, agencje rządowe i organizacje badawcze.

Jak wyemigrować do Kanady jako inżynier górnictwa?

Inżynier górnictwa jest zawodem kwalifikującym się w ramach kanadyjskiego FSWP. Mogą uzyskać wizę PR Ekspresowe wejście. Sprawdź, czy kwalifikujesz się, korzystając z osi Y Kalkulator punktów imigracyjnych w Kanadzie.

Większość stanowisk pracy dla inżynierów górnictwa w Kanadzie znajduje się w Quebecu, Ontario i Kolumbia Brytyjska. W tych prowincjach odbywa się największy odsetek działalności wydobywczej i produkcji.

Kandydaci będą musieli sprawdzić swoje umiejętności w zakresie inżynierii górniczej oraz doświadczenie i kwalifikacje przez lokalny organ kanadyjski, co będzie służyć dwóm celom. Przede wszystkim pozytywna ocena umiejętności pomoże Ci w zdobyciu wymaganych punktów zarówno w ramach Express Entry CRS, jak i aplikacji Federal Skilled Trades. Po drugie, pozytywna ocena Twoich umiejętności będzie również służyć jako równoważna kwalifikacja w Kanadzie, która zostanie wykorzystana podczas Twojej rejestracji zawodowej, dzięki czemu ocena Twoich umiejętności inżynieryjnych oznacza, że ​​będziesz kwalifikować się do pracy w Kanadzie od razu po wylądowaniu.

Geolodzy, geologowie, hutnicy, inżynierowie górnictwa oraz osoby zaznajomione z obsługą ciężkiego sprzętu, technologią komputerową i zarządzaniem informacjami będą potrzebni w przypadku wszystkich podstawowych zawodów górniczych.

Ile inżynierowie górnictwa zarabiają w Kanadzie?

Średnia płaca w tym zawodzie wynosi około 46.8 dolarów za godzinę, a maksymalna płaca w tym zawodzie występuje w kanadyjskiej prowincji Saskatchewan gdzie jest to 57.6 dolarów za godzinę.

Społeczność/obszar Płace ($/godz.)
niski Mediana Wysoki
Kanada 28.59 46.88 76.92
Alberta N / A N / A N / A
Kolumbia Brytyjska N / A N / A N / A
Manitoba N / A N / A N / A
Nowy Brunszwik N / A N / A N / A
Nowa Fundlandia i Labrador N / A N / A N / A
Terytoria Północno-Zachodnie N / A N / A N / A
Nova Scotia N / A N / A N / A
Nunavut N / A N / A N / A
Ontario 28.59 36.54 60.36
Wyspa Księcia Edwarda N / A N / A N / A
Quebec N / A N / A N / A
Saskatchewan 38.46 57.69 80.29
Jukon N / A N / A N / A

Wymagane umiejętności

Wymagane umiejętności analityczne to:

Umiejętność analizowania informacji

 Umiejętności planowania

Umiejętności inspekcji i testowania

 Umiejętności badawcze i dochodzeniowe

Wymagane umiejętności inżynieryjne i technologiczne to:

 Umiejętności projektowania

 Umiejętności inżynierskie

Umiejętności w zakresie technologii stosowanych

Umiejętności mechaniczne i maszynowe

 Umiejętności instalacji, konserwacji i napraw w kopalniach

Wymagane umiejętności zarządzania to:

 Koordynacja i organizacja

 Nadzór

Wymagane umiejętności produkcyjne i produkcyjne to:

 Przetwórstwa i Produkcji

Wymagane umiejętności matematyczne i przyrodnicze to:

 Nauki o Ziemi (nauki o Ziemi)

Perspektywa pracy na 3 lata –Perspektywy pracy inżynierów górnictwa w Kanadzie w ciągu najbliższych trzech lat są uczciwe.

Prognozy na 10 lat

W ciągu najbliższych dziesięciu lat ofert pracy będzie więcej niż kandydatów na to stanowisko. Ze względu na braki wykwalifikowanych pracowników niektóre wakaty mogą nie zostać obsadzone.

 Wymagania dotyczące kwalifikacji edukacyjnych

Niezbędne jest posiadanie tytułu licencjata z zakresu inżynierii górniczej lub pokrewnego kierunku inżynierskiego.

Wymagany jest tytuł magistra lub doktora w pokrewnym kierunku inżynierskim.

Aby zatwierdzać projekty i raporty inżynieryjne oraz wykonywać pracę jako profesjonalny inżynier, wykwalifikowani inżynierowie muszą posiadać licencję wydaną przez organizację prowincjonalną lub terytorialną.

Do rejestracji kwalifikują się po ukończeniu zatwierdzonego programu szkoleniowego i zdobyciu trzy- lub czteroletniego doświadczenia w pracy inżynierskiej pod nadzorem oraz zdaniu egzaminu z praktyki zawodowej.

Wymagania dotyczące licencji zawodowych

Przed rozpoczęciem pracy może być konieczne uzyskanie licencji zawodowej od organu regulacyjnego.

Lokalizacja Stanowisko Regulacja Organ regulacyjny
Alberta Inżynier górnictwa regulowany Stowarzyszenie profesjonalnych inżynierów i geologów Alberty
Kolumbia Brytyjska Inżynier górnictwa regulowany Inżynierowie i geologowie z Kolumbii Brytyjskiej
Manitoba Inżynier górnictwa regulowany Inżynierowie Geolodzy z Manitoby
Nowy Brunszwik Inżynier górnictwa regulowany Stowarzyszenie Zawodowych Inżynierów i Geologów Nowego Brunszwiku
Nowa Fundlandia i Labrador Inżynier górnictwa regulowany Profesjonalni inżynierowie i geologowie z Nowej Fundlandii i Labradoru
Terytoria Północno-Zachodnie Inżynier górnictwa regulowany Terytoria Północno-Zachodnie i Stowarzyszenie Zawodowych Inżynierów i Geologów Nunavut
Nova Scotia Inżynier górnictwa regulowany Stowarzyszenie Inżynierów Zawodowych Nowej Szkocji
Nunavut Inżynier górnictwa regulowany Terytoria Północno-Zachodnie i Stowarzyszenie Zawodowych Inżynierów i Geologów Nunavut
Ontario Inżynier górnictwa regulowany Profesjonalni inżynierowie Ontario
Wyspa Księcia Edwarda Inżynier górnictwa regulowany Stowarzyszenie Zawodowych Inżynierów Wyspy Księcia Edwarda
Quebec Inżynier górnictwa regulowany Ordre des ingénieurs du Québec
Saskatchewan Inżynier górnictwa regulowany Stowarzyszenie Profesjonalnych Inżynierów i Geologów Saskatchewan
Yukon Inżynier górnictwa regulowany Inżynierowie z Jukonu

Obowiązki

Wykonaj wstępne badania i badania zasobów rudy, minerałów lub węgla, aby określić ekonomiczną i środowiskową opłacalność przyszłej działalności wydobywczej.

Określenie najlepszych metod wydobywania złóż w sposób bezpieczny i efektywny.

Określ i zaleć odpowiednie metody wydobycia, budowy lub rozbiórki w przypadku wiercenia i strzałów.

Szyby, systemy wentylacyjne, usługi kopalniane, systemy transportu i konstrukcje wsporcze są częścią procesu projektowania.

Projektuj, rozwijaj i wdrażaj aplikacje komputerowe, między innymi do projektowania kopalni, modelowania kopalni, mapowania i monitorowania warunków kopalnianych.

Planowanie i opracowywanie lub dobór sprzętu i maszyn górniczych, a także maszyn i urządzeń do przetwarzania minerałów, we współpracy z innymi specjalistami inżynierii.

Planuj, koordynuj i monitoruj rozwój kopalni i struktur górniczych, a także eksploatację i utrzymanie kopalni.

Przygotowywanie szacunków, harmonogramów i raportów dla operacji i projektów.

Należy wdrożyć i skoordynować programy bezpieczeństwa w kopalniach.

Nadzór i koordynacja pracy techników, technologów, geodetów oraz innych inżynierów i naukowców.

tagi:

Praca w górnictwie w Kanadzie

Usługi osi Y

Pobierz go na swój telefon komórkowy

Otrzymuj powiadomienia o nowościach

Skontaktuj się z osią Y

Ostatni artykuł

Popularny post

Popularny artykuł

Prowincje Kanady

Wysłany dnia Może 04 2024

PKB rośnie we wszystkich prowincjach Kanady z wyjątkiem jednej – StatCan