Proces studiowania za granicą

Zarejestruj się za darmo

konsultacje eksperckie

Strzałka w dół

Akceptuję Regulamin

Spersonalizowane usługi
Nie wiesz co robić?

Uzyskaj bezpłatną poradę

Zamieszczone w dniu Sierpnia 24 2021

Trendy zawodowe w Kanadzie – inżynierowie morscy

zdjęcie profilowe
By  redaktor
Zaktualizowano Wrzesień 14 2023

Inżynierowie morscy są poszukiwani w Kanadzie, a pracodawcy chętnie zatrudniają ludzi z innych krajów do budowy sektora morskiego w Kanadzie. Oferują obcokrajowcom atrakcyjne możliwości, aby zrekompensować niedobory lokalnych talentów. Będzie to dobra okazja do migracji do Kanady.

Inżynierowie morscy tworzą i budują statki morskie, elektrownie morskie oraz inne powiązane systemy i sprzęt, a także je naprawiają i konserwują.

Jak wyemigrować do Kanady jako inżynier morski?

Inżynier morski jest zawodem kwalifikującym się w ramach kanadyjskiego FSWP. Mogą uzyskać wizę PR Ekspresowe wejście.  Sprawdź, czy kwalifikujesz się, korzystając z osi Y Kalkulator punktów imigracyjnych w Kanadzie.

Oto niektóre z opcji dla zainteresowanych inżynierów morskich wyemigrować do Kanady.

Kandydaci będą musieli poddać swoje umiejętności inżynierii morskiej oraz doświadczenie i kwalifikacje ocenie przez kanadyjski organ ds. oceny umiejętności i kwalifikacji w zakresie inżynierii morskiej, co będzie służyć dwóm celom. Przede wszystkim pozytywna ocena umiejętności pomoże Ci w zdobyciu wymaganych punktów zarówno w ramach Express Entry CRS, jak i aplikacji Federal Skilled Trades. Po drugie, pozytywna ocena umiejętności będzie również służyć jako równoważna kwalifikacja w Kanadzie, która zostanie wykorzystana przy rejestracji zawodowej, zatem ocena umiejętności w zakresie inżynierii morskiej oznacza, że ​​będziesz kwalifikować się do pracy w Kanadzie od razu po wylądowaniu.

Ile inżynierowie morscy zarabiają w Kanadzie?

Średnia płaca w tym zawodzie wynosi około 26 dolarów za godzinę, a maksymalna płaca w tym zawodzie występuje w kanadyjskiej prowincji Kolumbia Brytyjska gdzie jest to 28 dolarów za godzinę.

Społeczność/obszar Płace ($/godz.)
niski Mediana Wysoki
Kanada 16.86 26.00 33.00
Alberta N / A N / A N / A
Kolumbia Brytyjska 21.50 28.00 31.47
Manitoba N / A N / A N / A
Nowy Brunszwik 15.00 18.95 26.59
Nowa Fundlandia i Labrador 13.89 26.00 33.65
Terytoria Północno-Zachodnie N / A N / A N / A
Nova Scotia 13.74 25.00 30.00
Nunavut N / A N / A N / A
Ontario 15.00 26.75 30.50
Wyspa Księcia Edwarda 16.00 22.00 28.00
Quebec 19.19 21.64 27.00
Saskatchewan N / A N / A N / A
Jukon N / A N / A N / A

 Wymagane umiejętności

  • Wymagane umiejętności analityczne to:
    • Umiejętność analizowania informacji
    • Umiejętności planowania
    • Umiejętności inspekcji i testowania
    • Umiejętności badawcze i dochodzeniowe
  • Wymagane umiejętności komunikacyjne to:
    • Profesjonalna komunikacja
    • Porady i konsultacje
  • Wymagane umiejętności inżynieryjne i technologiczne to:
    • Wnętrze
    • Inżynieria
    • Zastosowane technologie
    • Budynki i konstrukcje
    • Systemy komputerowe i informacyjne
    • Mechanika i Maszyny
  • Wymagane umiejętności produkcyjne i produkcyjne to:
    • Przetwórstwa i Produkcji

Perspektywa pracy na 3 lata –Perspektywy pracy inżynierów morskich w większości prowincji Kanady są dobre w ciągu najbliższych trzech lat.

Lokalizacja Perspektywy pracy
Jukon Nieokreślony
Saskatchewan Dobry
Quebec Dobry
Wyspa Księcia Edwarda Nieokreślony
Ontario Sprawiedliwy
Nunavut Nieokreślony
Nova Scotia Dobry
Terytoria Północno-Zachodnie Nieokreślony
Nowa Fundlandia i Labrador Sprawiedliwy
Nowy Brunszwik Dobry
Manitoba Dobry
Kolumbia Brytyjska Dobry
Alberta Sprawiedliwy

Prognozy na 10 lat

W ciągu najbliższych dziesięciu lat ofert pracy będzie więcej niż osób poszukujących pracy na to stanowisko. Wakaty mogą nie zostać obsadzone ze względu na braki wykwalifikowanych pracowników.

Wymagania dotyczące zatrudnienia

  • Konieczne jest posiadanie tytułu licencjata z inżynierii morskiej lub pokrewnej dziedziny inżynierii.
  • Wymagany jest tytuł magistra lub doktora w pokrewnym kierunku inżynierskim.
  • Aby zatwierdzać projekty i raporty inżynieryjne oraz wykonywać pracę jako profesjonalny inżynier, wykwalifikowani inżynierowie muszą posiadać licencję wydaną przez organizację prowincjonalną lub terytorialną.
  • Do rejestracji kwalifikują się po ukończeniu zatwierdzonego programu szkoleniowego i zdobyciu trzy- lub czteroletniego doświadczenia w pracy inżynierskiej pod nadzorem oraz zdaniu egzaminu z praktyki zawodowej.

Obowiązki

Projektuj i konstruuj statki, systemy morskie i konstrukcje pływające, a także towarzyszące im elektrownie morskie, systemy napędowe oraz powiązane systemy i sprzęt, a także zarządzaj ich budową, konserwacją i naprawami.

tagi:

Praca inżyniera morskiego w Kanadzie

Usługi osi Y

Pobierz go na swój telefon komórkowy

Otrzymuj powiadomienia o nowościach

Skontaktuj się z osią Y

Ostatni artykuł

Popularny post

Popularny artykuł

Prowincje Kanady

Wysłany dnia Może 04 2024

PKB rośnie we wszystkich prowincjach Kanady z wyjątkiem jednej – StatCan